Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

عمومی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
تبلیغات بنری یا تبلیغات بومی ؟

در این مقاله از مدیرنو؛ به تبلیغات بنری یا تبلیغات بومی می‌پردازیم. طراحی ، بخشی بنیادی و جدایی‌ناپذیر از بازاریابی است. افراد به رنگ‌ها، شکل‌ها و جمله‌هایی خاص واکنش نشان می‌دهند. پس بسیار ضروری است که مطمئن شوید ارتباطات بازاریابی شما به خوبی طراحی‌شده باشد. به دلیل وجود تغییرات دائمی در بازاریابی و ظهور کانال‌های تبلیغاتی جدید مانند رسانه‌های اجتماعی، لازم است که طراحی نیز تغییر کرده و تکامل پیدا کند. در زیر تلاش کرده‌ایم که نگاه دقیق‌تری به طراحی در بازاریابی داشته باشیم. ببینیم که چگونه تبلیغات بومی در حال پیشرفت هستند.

تبلیغات بنری یا تبلیغات بومی ؟

آیا تبلیغات بنری هنوز هم کارایی دارد؟

بنرها درگذشته یکی از محبوب‌ترین و کارآمدترین روش‌های بازاریابی بودند. به‌طور سنتی، تبلیغات بنری به بنرها و آگهی‌های فیزیکی گفته می‌شود که در مراسم‌های مختلف در محل کسب و کار به نمایش گذاشته می‌شوند. اما با ظهور بازاریابی اینترنتی، بنرها و آگهی‌های تبلیغاتی دیجیتالی به‌شدت محبوب شده‌اند.  از دید یک طراح، بنرها به‌شدت محدودکننده هستند. بنرها اندازه‌های محدودی دارند و ناشران این بنرها مجبور هستند وب سایت‌های خود را دست‌کاری کرده تا با اندازه آگهی‌ها متناسب شود. و درنتیجه این محدودیت‌ها در طراحی بنرها باعث شده که بسیاری از وب سایت‌ها از انتشار تبلیغات بنری خودداری کنند.

 

آیا تبلیغات بومی گزینه بهتری برای بازاریابی است؟

در سال‌های اخیر ظهور و پیشرفت تبلیغات بومی (Native advertising) باعث کمرنگ‌تر شدن تبلیغات بنری شده. نمونه‌هایی از تبلیغات بومی مانند اینفوگرافیک و مقالات دارای اسپانسر (یعنی محتوایی که توسط یک برند یا ناشر خاص برای انتشار در بلاگ‌های پرمخاطب‌تر تهیه می‌شود) ثابت کرده‌اند که ارزش بیشتری برای مخاطبان دارند. و نسبت به تبلیغات بنری که تنها برای برقراری ارتباط با پیام‌های بازرگانی طراحی شده‌اند، توجه بیشتری را  به خود جلب  می‌کنند.

منتشرکنندگان و سازندگان تبلیغ بی‌شک علاقه زیادی به تبلیغات بومی دارند زیرا آن را به‌عنوان روش نوینی برای جذب مخاطب می‌دانند که محتوای آن ارزش بیشتری برای خوانندگان در مقایسه با تبلیغات سنتی دارد. طبق آمار به‌دست‌آمده، ۷۰ درصد مردم مایل‌اند از طریق محتوا در مورد یک کالا آگاه شوند نه تبلیغات سنتی. قبل از صرف زمان ارزشمند و پول زیاد برای خلق محتوا، ابتدا باید موارد متعددی را سنجید. تبلیغات بومی بیشتر بر اهمیت محتوای باکیفیت تأکید دارد. تا بدین‌وسیله با ایجاد اعتماد در مورد کالای عرضه‌شده به مخاطبان آگاهی دهد.

 

مزایای تبلیغات بومی

  1. تبلیغات بومی ازنظر اندازه به‌مراتب محدودیت‌های کمتری ایجاد می‌کند. به بازاریاب‌ها و طراحان اجازه می‌دهد که آزادانه و با خلاقیت بیشتری عمل کنند. درواقع درست است که با یک بنر به ابعاد 250 در 250 پیکسل می‌توان کارهای زیادی انجام داد. اما با اینفوگرافیک های بی‌پایان می‌توان صدها روش مختلف را برای تبلیغات در پیش گرفت.
  2. به دلیل ماهیت رقابتی بازاریابی آنلاین و آفلاین، کسب و کار ها دائما در تلاش هستند که فضایی را در گوشه‌ای از ذهن مصرف کننده به خود اختصاص دهند. مطمئناً طراحی‌های فوق‌العاده و بسیار زیبای تبلیغاتی در ذهن مشتریان حک‌شده و در خاطر آنها باقی می‌ماند.
  3. به‌طورکلی تبلیغات بومی در ایجاد آگاهی نسبت به یک برند خاص و هدایت افراد موفق‌تر از تبلیغات بنری است. درنتیجه بازاریاب‌ها توجه بیشتری به تبلیغات بومی نشان داده و به مزیت‌های فراوان آن ایمان آورده‌اند.

 

بازاریاب ها چگونه می‌توانند خود را برای تغییرات در تبلیغات بومی آماده کنند؟

یک مهارت بسیار مهم و کلیدی که تمام بازاریاب‌ها در قرن 21 به آن نیاز دارند، قابلیت وفق دادن خود با تغییرات است. به‌وضوح می‌توان گفت چیزی که امروز کارایی دارد شاید فردا به درد نخورد. شما باید به‌عنوان کسی که به این تغییرات عادت کرده و خود را با شرایط وفق داده، تبلیغات بومی را یاد گرفته باشید و طرح‌ها و شیوه‌های مختلف را آزمایش کنید و بفهمید که چه چیزی کارایی بیشتری برای برند شما دارد. تبلیغات بومی نکات زیادی برای یادگیری در دسترس شما قرار می‌دهد که شما باید از آن بهره کافی را ببرید.

 

بزرگ‌ترین مشکلی که شما با آن روبرو هستید ایجاد یک محتوای جذاب است.

هرکسی می‌تواند یک اینفوگرافیک یا یک گردآوری بسیار عالی را انجام دهد. اما برای ایجاد یک محتوای خوب که بسیار جذاب و برجسته بوده و توسط هزاران نفر به اشتراک گذاشته می‌شود، به فردی خاص و حرفه‌ای نیاز است. بدون وجود یک محتوای مناسب و خواننده محور می‌توان تضمین کرد که تبلیغات بومی شما فروش چندانی نخواهد داشت. شما باید هم ازنظر طراحی بصری و هم ازنظر محتوای کلامی خلاق باشید.

مطمئناً تبلیغات بومی در حال رشد است. ارزش امتحان کردن را دارد. شما به‌این‌ترتیب درمی‌یابید که تا چه حد می‌توانید از قدرت تبلیغات بومی برای افزایش موفقیت در کسب و کار خود بهره ببرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مشاوره برندینگ و تبلیغات مراجعه نمایید.

با ما در ارتباط باشید.

منبع: Tech

بیشتر بدانید: مشاور تبلیغات و برندینگ کسب ‌و کار

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.