لوگوهای معروف چه پیام های پنهانی دارند؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on telegram
لوگو های معروف چه پیام های پنهانی دارند؟

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به اینکه لوگوهای معروف چه پیام ‌های پنهانی دارند می‌پردازیم. برای محصولات موجود در بازار صدها شرکت تولیدکننده وجوددارد و تحت چنین رقابت انبوهی، ایجاد شخصیت متمایز برای یک برند، دشوار است. برای ایجاد یک هویت بصری از برند، داشتن لوگو یکی از پیش‌نیازهای اولیه میباشد. اگر مدیر یک کسب و کارید و علاقه‌مند به داشتن لوگو برای مجموعه‌تان هستید، بهتر هست با لوگوهای معروف آشنا شده و پیام‌ های پنهان آنها را کشف کنید.

لوگوهای معروف چه پیام‌های پنهانی دارند؟

آنچه در نگاه اول به لوگوی برندهای معتبر دیده می‌شود، یک طرح خلاقانه است. اما در اغلب آنها نکات و ظرافت‌های پنهانی وجود دارند که در ابتدا دیده نمی‌شوند.

۱– اپل

لوگو

بی‌شک لوگوی اپل یکی از شناخته‌شده‌ترین لوگوهای معروف در جهان است که در همه محصولات این شرکت دیده می‌شود. با توجه به‌سادگی در طراحی لوگو، از یک سیب گاز زده در طراحی لوگوی اپل استفاده شد. این ایده جایگزین ایده استفاده از تصویر نیوتن شد. این لوگوی معروف نشان‌دهنده گسترش دانش است که از طریق استفاده از کامپیوترها محقق می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: بازاریابی اپل و ۱۰ درس کاربردی آن

۲– والمارت

لوگو

شرکت والمارت یک شرکت خرده‌فروشی آمریکایی میباشد. این شرکت دارای بزرگ‌ترین شبکه‌ی فروشگاه‌های زنجیره‌ای تخفیف‌دار هایپرمارکت و مواد غذاییست. وال مارت بیش از ۱۱ هزار شعبه در ۲۸ کشوردارد و به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت دنیا ازنظر درآمد شناخته‌شده.

لوگو والمارت نماد جرقه، الهام بخشی و ایده‌های سام والتون مؤسس این برند است. لوگو والمارت دارای معانی دیگری هم هست که به شکل، رنگ و فونت لوگو مرتبط هست. شکل والمارت به حامی محیط زیست بودن والمارت اشاره دارد. ترکیب رنگ زرد و آبی تعهد نسبت به کیفیت را نشان می‌دهد. فونت استفاده‌شده با حروف کوچک نشان‌دهنده سادگی و شفافیت است.

۳– سامسونگ

لوگو

سامسونگ یک شرکت کره‌ ایست. در زبان کره‌ای، کلمه “سامسونگ” به سه ستاره اشاره دارد. بنیان‌گذار سامسونگ تمایل داشت که برند اش همیشه در بازار حضورداشته باشد، مانند ستارگان آسمان. این لوگو همچنین نشان‌دهنده قدرت است.

۴– فورد

لوگو

فورد این نوشتار کلاسیک لوگوی خودرا از سال ۱۹۰۷ ارائه کرد، ولی ۲۰ سال طول کشید تا نماد بیضی آبی‌رنگ به‌صورت کامل شکل بگیرد. بیضی بودن لوگو فورد نشان دهنده‌ی اطمینان و مقرون‌به‌صرفه بودن میباشد. اولین شرکت تولیدکننده خودرو، نام مؤسس خود را در لوگو اش برای همیشه به همراه دارد.

۵– اچ پی

لوگو

 

HP نام شرکت بزرگ سازنده محصولات و خدمات الکترونیکی در آمریکاست. در لوگوی hp از نام خانوادگی بنیان‌گذاران آن یعنی Hewlett و Packard استفاده‌شده. رنگ آبی این لوگو نشان‌دهنده برتری و رنگ سفید نمایان گر ظرافت و زیبایی برند هست. دنباله داشتن حروف  H و P هم به معنای نوآوری هستند.

۶– فایرفاکس

لوگو

لوگوی فایرفاکس نشان‌دهنده‌ی ویژگی‌های این مرورگر است. آتش به شکل روباه فراگرفتن جهان را نشان داده و همچنین به‌سرعت بالا اشاره می‌کند.

۷– آمازون

لوگو

لوگوی معروف آمازون نشان‌دهنده قدرت این برند در ارائه طیف وسیعی از محصولات است. فلشی که از حرف A  تا Z کشیده شده نماد ارائه تمامی محصولات موردنیاز افراد است. همچنین این خط با انحنای خود تداعی کننده‌ی لبخند بوده و حس رضایتمندی مشتریان را نمایش می‌دهد.

آمازون که در ابتدا کار خودرا با فروش کتاب آغاز کرده بود، اکنون یکی از عمده‌فروشان بزرگ جهان محسوب می‌شود که در فروشگاه خود تنوع فروش فوق‌العاده‌ای از محصولات دارد.

پیشنهاد مطالعه: ۴ درس کلیدی از جف بزوس ، مدیرعامل شرکت آمازون

FedEx 

لوگو

Fed Ex(حمل و نقل فدرال اکسپرس)، شرکت چندملیتی آمریکایی  بوده که فعال در زمینه‌ی خدمات پستی است. لوگوی شرکت FedEx یکی از مشهورترین لوگوهاست. این لوگو فلشی پنهان بین حروف E و X  داردکه نشان‌دهنده خدمات سریع و با دقت است.

۹-تویوتا

لوگو

لوگوی شرکت خودروسازی تویوتای ژاپن شامل سه بیضی است که قلب مشتری، قلب محصول و پیشرفت‌های تکنولوژیکی و فرصت‌های بی‌حدومرز تویوتا را ترسیم می‌کند.

۱۰– باسکین رابینز

لوگو

باسکین رابینز، شرکت تولیدکننده بستنی به خاطر داشتن انواع طعم‌ها در بستنی معروف است. این شرکت ۳۱ طعم مختلف بستنی تولید می‌کند که عدد ۳۱ در لوگو این شرکت و بین حروف B و  R پنهان‌شده . این لوگو سرگرمی و شادی را منعکس کرده و به احساس شما در حین و بعد از خوردن بستنی اشاره میکند.

۱۱– آل جی

لوگو

برند LG در سراسر جهان شناخته شده و اکثر مردم آن را می‌شناسند اما شاید خیلی‌ها متوجه صورتی که از حروف  L و G ایجاد میشود، نشوند. L نماد بین و G بقیه صورت را تشکیل می‌دهد. این لوگو به برند ظاهری انسانی داده و آن را جذاب‌تر و قابل‌دسترس تر می‌کند.

۱۲– آدیداس

ۀوگو

آدیداس تولیدکننده معروف لوازم و کفش ورزشی می باشد. سه خط موجود در لوگو نماد کوه بوده و نشانگر چالش‌ها و موانعیست که ورزشکاران بر آنها غلبه می‌کنند.

۱۳– مرسدس بنز

لوگو

ستاره سه پر برند نشان دهند ی تسلط بر آسمان، زمین و دریاست که به این معناست که می‌توانند برای هر قسمت محصولی تولید کنند و آنجا را به تسخیر خود درآورند.

0 0 نظر
رتبه مقاله
اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
1
0
افکارتو دوست دارم. لطفا کامنتش کن!x
()
x