Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
3 راه برای غلبه بر موانع کسب و کار

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به 3 راه برای غلبه بر موانع و مشکلات کسب و کار می‌پردازیم. حتماً شما هم‌زمانی با موانعی و مشکلات درراه پیشرفت کسب و کار خودتان مواجه شده‌اید. موانع و چالش‌ها در هر برهه‌ای از زمان وجود دارند و برای همه اتفاق می‌افتند اما نکته مهم اینجاست که شما چگونه آنها را مدیریت می‌کنید؟

مشکلات وموانع و سدها و مسیرهای انحرافی زیادی پیش روی هر کسب و کاری قرار دارد. درواقع هرکدام از مشکلات به ما ثابت می‌کنند که چقدر به هدفمان و آینده‌ی موردنظرمان، تعهد داریم و چقدر برای رسیدن به خواسته‌هایمان تلاش می‌کنیم.

 

3 راه برای غلبه بر موانع و مشکلات کسب و کار

  1. ارزیابی جایگاه فعلی‌تان
  2. پیدا کردن راه‌حل ممکن
  3. حمله کردن به مشکل

 

وقتی شرکتتان با مانع یا مشکلی مواجه می‌شود، چه عکس‌العملی نشان می‌دهید؟ وقتی میزان فروشتان کاهش می‌یابد، همکاری و همدلی کارمندانتان کم و بهره‌وری‌شان کاهش می‌یابد، چه می‌کنید؟ چگونه از سدهایی که سر راه موفقیت کسب و کارتان وجود دارند، عبور می‌کنید؟

 

در اینجا به 3 روش ساده برای مواجه‌شدن با مشکلات اشاره‌شده است:

1- ارزیابی جایگاه فعلی‌تان

مشکلتان را می‌شناسید؟ مشکلی ساده دارید و یا اینکه با مشکلی به‌شدت بغرنج و پیچیده مواجه شده‌اید؟ در بسیاری از موارد مسئله به‌شدت جزئی است ولی سعی کنید مسائل کوچک را نادیده نگیرید چون همین مسائل به‌ظاهر بی‌اهمیت می‌توانند به مشکلاتی بزرگ تبدیل شوند. مسائلی که در طول زمان مشکل‌ساز می‌شوند را بیابید، مشکل با پرسنل، مشتریان و … را هر چه زودتر حل نمایید. گاهی اوقات ما خودمان از موفقیت می‌ترسیم و بهانه‌هایی می‌یابیم که ما را از مسیر موفقیت دور می‌کنند. این ترس‌ها را کنار بگذارید.

 

2- پیدا کردن راه‌حل ممکن

مشکلات همیشه فرصت‌هایی هستند که نحوه تصمیم گیری را به شما یاد می‌دهند. شما بعد از ارزیابی موقعیتتان باید بتوانید راه‌حل مناسب را انتخاب نمایید.
وقتی به کارمندانتان قدرت بدهید که موانع سد راه شرکت را پیدا کنند، تبدیل به رهبری می‌شوید که کنترل همه‌چیز را در دست دارد. اگر کارمندانتان مشکلات شرکت را بشناسند و برای رفع آنها تلاش کنند، به‌راحتی می‌توانند به مراحل بالاتر دست پیدا کنند.

توجه کنید که کارمندان مشکل را از همه زوایا در نظر گرفته باشند. تیمتان باید همه اطلاعات را دارا باشند تا موقعیت را ارزیابی کنند و بهترین تصمیم را بگیرند.

 

3- حمله کردن به به مشکل

وقتی‌که با اعضای تیمتان به راه حل جامعی برای حل مشکل دست یافتید، به آن حمله‌ور شوید. تکرار و ادامه داشتن مشکلات و موانع بهره وری اعضا را کاهش داده و روحیه آن‌ها را تضعیف می‌کند. هیچ‌کس نمی‌خواهد همیشه با مسائل تکراری روبه‌رو شود.

شما تابه‌حال به این مسئله فکر کرده‌اید؟ تابه‌حال با مشکلاتتان جنگیده‌اید یا اینکه آنها بر شما غلبه کرده‌اند؟ موانع را به‌عنوان اصلی‌ترین اولویت کسب و کارتان در نظر بگیرید، به آنها غلبه کنید و به مسیر موفقیت نزدیک‌تر شوید.

منبع: americanexpress

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با مدیریت کسب و کار به صفحه مشاوره کسب و کار مدیرنو مراجعه فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

پیشنهاد مطالعه:

ایجاد کسب و کار جدید
مقاومت کارکنان به تغییرات
کارآفرینان موفق به چه مواردی توجه نمی کنند؟
چگونه قاتل ترس هایمان شویم؟

 

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.