• تست های روانشناسی

    چقدر خودتان را می شناسید؟

روانشناسی چه اهمیتی دارد؟

  • در جهان صنعتی امروز، تقریباً هیچ فعالیت و حرفه‌ای یافت نمی‌شود که به درک و اندیشهٔ انسانی وابسته نباشد؛ در نتیجه روان‌شناسی با زندگی و کسب و کار انسان مدرن پیوندی ناگسستنی ایجاد کرده‌ است. به علاوه رشد علم، تکنولوژی و سطح رفاه عمومی، موجب شده تا آدمی وقت بیشتری برای تفکر و اندیشه پیدا کند.
  • بنابراین مسائل، مشکلات و حتی بیماری‌های نوظهوری در میان افکار و ذهنیات بشر پدید می‌آید که نیاز به یافتن راه حل، درمان و پیشگیری را دو چندان می‌کند؛ راه حلی که امروزه روان‌شناسی طلایه‌دار آن است.

تست های روانشناسی افراد را بر اساس تفاوت های فردی موجود در آنها متمایز ساخته و فرد می تواند از استعدادها و قابلیت های خود، آگاه گردد.

از طریق تست ها می توان برای هر گروه سنی معین هنجارهای مناسب مشخص ساخت و نتایج بدست آمده از هر فرد را با هنجارهای قابل اطمینان مقایسه و ارزیابی کرد.

افراد پس از انجام تست ها می توانند براساس نتایج بدست آمده توانایی های خود را پرورش داده و برای زندگی آینده خود خط مشی مناسبی انتخاب نماید.

  • تست های روانشناسی چه کمکی به مدیران می کنند؟

    تست های روانشناسی کاربردهای متفاوتی دارند. از یک سو برای ارزیابی و اندازه گیری دقیق توانمندی های فردی نظیر هوش، استعداد، شخصیت، حافظه و …مورد استفاده قرار می گیرند و از سویی دیگر در تشخیص و ارزیابی مشکلات و مسائلی که کارکنان در محیط کار با آن‌ها رو به رو هستند، مانند انگیزش، استرس شغلی، تعهد سازمانی، مهارت های ارتباطی و… به کار رفته و به بررسی علل، آموزش و ارائه راهکار به مدیران جهت مدیریت اثربخش کارکنان و تدوین راه‌حل‌هایی جهت پویایی بیشتر و کارآمد‌تر شدن آن ها می پردازند.

پر کاربرد ترین تست های روانشناسی در کسب و کار

کارشناسان روانسنجی مدیران نواندیش آماده ارائه کلیه تست های روانشناختی، استخدامی و ارزیابی شغلی ویژه ادارات، مراکز و سازمان ها می باشند.

 

فرم درخواست تدوین تست های روانسنجی
  • لطفاً در ورود آدرس ایمیل دقت کنید.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
web hit counter